CB klub Česká Lípa se zúčastní
  
KOPEČKOVÁNÍ

 

  I náš CB klub Česká Lípa byl přizván ke Kopečkování - že nevíte o co jde ? Pak buď čtěte dál a nebo rozevřete měsíčník Výzvu na Kanále  číslo 6/98 kde na straně 4 se Milan 42 rozepisuje o celé akci. Doslova píše :

 


Čas od času je třeba pokusit se o nějakou akci, která by demonstrovala soudržnost dobré síbíčkářské party, která nemá hranic.  Před rokem a půl jsem se pokusil o Mikulášskou a vánoční štafetu, která měla dolétnout co nejdále od Hradce Králové a zase se na soutok Labe s Orlicí vrátit (uskutečnilo se přes padesát předávek, ale signál poletoval východními a středními Čechami jen sem a tam). Před měsícem se pokusili slovenští síbíčkáři o štafetu kolem své země - nepodařilo se, rušáky byly přes noční hodinu příliš velké a zúčastněné stanice příliš daleko od sebe.

   

Nyní se chystá další pokus, jehož "pachatelé" (jak se sami nazvali) jsou Honza Háje Michal Malešice a Karel Háje. Nazvali jej kopečkování a vybrali pro něj noc ze 4. na 5. července a uskutečnit jej chtějí mezi půlnocí a druhou hodinou. Vybráno je 17 kót (možná přibudou další). Signál vystartuje z Klínovce a měl by letět přes Milešovku, Luž (kde by měla být kóta CB klubu Česká Lípa), Jizeru, Černou Horu, Velkou Deštnou, Kralický Sněžník, Praděd, Lysou Horu, Černavu, Děvín, Javořici, Kleť, Plechý, Jezerní Horu, Škarmanku a Lesný zpět na Klínovec.

 

Cílem je vyzkoušet z kterých kopců a kam až to lítá. Většinou se při portejblech daří spojení až na 200 km, ale v tu dobu jsou všichni v nížinách a protější kopce na druhé straně republiky zejí prázdnotou. Pachatelé prosí všechny síbíčkáře, aby v onu noc napjatě poslouchali, ale po dobu štafety neztěžovali její oběh brejkováním. Na to bude dost času, podaří-li se uzavřít kruh kolem republiky. Počítá se s dvěma pokusy, při nichž bude smyslem co nejdříve předat signál dál a nezdržovat se reporty. Pokud se řetěz přetrhne, signál poběží zase zpátky a z Klínovce levotočivě kolem republiky - třeba to vyjde.

   

Po úspěšném pokusu bude následovat ještě potvrzovací kolo (aby i ti na druhém konci republiky věděli, že se dobrá věc podařila) a pak už si můžete zabrejkovat na kterýkoliv ze 17-ti kopců, které jistě zůstanou v akci do ranních hodin.

 

CB klub Česká Lípa který byl pachateli rovněž přizván ke kopečkování pojal celou akci velmi zodpovědně, členové klubu se chystají obsadit všechny dostupné kóty po okraji republiky v naší části (okolo LUŽe), takže nebude obsazen pouze kopeček  LUŽ, ale i další (Jedlová, Pláně, Ještěd ...). Náš klub se většinou vydával na portejbly společně - všichni dohromady na jeden kopec kde jsme se občas i všichni vystřídali u vysílačky. Tentokrát to bude trochu jiné : sice opět pojedeme všichni, kompletní sestava - ALE každý na jiný kopec. Těšíme se, bude to určitě zajímavá zkušenost, v etéru bude "narváno" a bude to lítat.

na popud Honzy Sosnová sepsal Bohouš Lípa