Borůvka 2000


Tak a je to tady. Máme rok 2000, přežili jsme Silvestr a tak se můžeme všichni setkat na každoroční akci nazvané dejme tomu "Borůvka, soudek a zdravé jádro na Kozákově". Nééé, kdepak, není to jenom o soudečku dobré Plzně, je to jako každý rok především o anténách. Budeme provádět porovnávání antén, jak to komu "chodí", okukovat  jak a co mají ostatní vymyšleno lépe a prodiskutovávat pár nápadů. Kdo má nějakou málo obvyklou anténu klidně ji vemte ssebou (a nezapomeňte si pullitřík, skla je vždycky málo a o soudek se budeme dělit s každým kdo je tak trochu "praštěnej" anténou a přijede se na nás podívat :)  Zároveň se budeme snažit o spojení na Slovensko, naše velmi dobrá přítelkyně  s volačkou Babka Kosačka pořádá již druhým (teda jestli dobře počítám, snad zase tak moc nekecám ? )  rokem akci, která se čirou náhodou koná v termínu, kdy bude Borůvka na Kozákově - "Svatojánské mušky babky Kosačky" , kdy bude na slovenských horách plno CBčkářů a  pokud nebude příliš velké rušení, je velká šance, že by se vyřízení pozdravů mohlo podařit. Vždyť loni jsme kolem půlnoci slyšeli nejen Babku Kosačku, ale i mnoho jiných stanic kolem ní. Jestli ještě stále platí na slovenské straně zákaz spojení přes hranice, nezbyde nám, než si vzájemně potvrdit "že bylo druhou stranu slyšet" pomocí mobilního telefonu, telefonovat za hranice snad zakázáno není. Pokud bude možnost, pokusím se každý večer sem přidat pár řádků a přidat pár foteček ať potěšíme i těch pár kamarádů, kteří se zůčastnit z různých důvodů nemohou a přitom by rádi. Někteří se staví na jeden jediný den, někteří plánují alespoň odpoledne, každopádně hostů se čeká hromada a největší "nápor" očekáváme samozřejmě v sobotu. 

  Počasí je zatím více než příznivé (popravdě řečeno se ty vedra už pomalu nedaj vydržet, snad ve vyšší nadmořské výšce bude i ta teplota nižší, ostatně od pátku se má počasí dostávat do snesitelnější podoby, teplota by již neměla podle meteorologů přelézat přes třicítku a tak nás třeba pod anténou ani netrefí šlak : ) 
 
  To by pro úvod mohlo snad i stačit, za chvilku nasedáme a vyrážíme ! Pokud to jenom trochu půjde, již dnes večer sem přihodím pár řádků, zatím se mějte všichni fajn a nezapomeňte - jste srdečně zváni !

Čili pozvání jsem vyřídil a nyní jak se věci skutečně mají - v kostce - je to super. Především rušení opadlo, vedra pominuly  a soudek jsme již opravdu načali - viz obrázek ať víte na co se těšit. Z osobní zkušensti mohu říci, že pivko se v pívováru světe div se opravdu podařilo dobře uvařit a  chutná velmi dobře.  

Ano, zkušení jistě poznali, že jsem to fotil s bleskem, znamená to, že to bylo v noci - ergo kladívko na kopec jsme  přijeli pozdě večer,postavili antény a teprve pak narazili soudek. Jak   následující fotečka ukazuje, povinnost jsme nezanedbali a expedice Borůvka začala na oblíbeném kanále 33 svoji několikadenní/noční šichtu, kterou míní s mírnými přestávkami vydržet až do neděle, kdy teda veškerá legrace končí a Borůvka pojede zvolna domů. Jak se daří vlastnímu vysílání si dovolím nastínit další fotečkou:

 Pro upřesnění, ten klobouk Honza nenosí.  Pivko co vidíte je "nakroucené" přímo zde na Kozákově. Borůvka vysílala asi tak do 3:00 a pak šla kompletně celá spinkat, přece jen pátek ráno je ještě pracovníden a brejků na kanále pomálu . Bylo slyšet pár skalních , kteří stanici doma nemají pouze na parádu, ozval se Borek Liberec, Evča Rochlice, Karel Háje, náznakem byl z Prahy  slyšet z ručky Zero jednička , samozřejmě byla i pěkná dávka dalších, jejichž volačky jsem si nezapamatoval, ale které mi jistě Honza zítra upřesní. Slyšel jsem i jižní Čechy, ale volačku si ne a ne vybavit, třeba si Honza vzpomene, slyšel jsei severní Moravu, západní Čechy, prostě na to že je čtvrtek je to prima a zítra v pátek to může být už jenom lepší a lepší. Tak tedy na viděnou nebo na slyšenou zítra, v pátek !

 Tak pátek je tady, hlava nebolí, a hlavně - vedra jsou pryč ! Ráno dokonce chvíli pršelo, tak jsme se trochu báli, ale už začíná vykukovat sluníčko, pára stoupá z lesů, mohlo by se zadařit. Teď ještě sjedu pro nějakej chleba, přivezu Jezulku z nádraží a pak nechám volant volantem a začnu se věnovat návštěvám a s tím souvisejícím radostem. Taky mám v plánu ještě trochu zvednout stožár na celou výšku 13 metrů a zkusit k večeru nějakou tu dálku. No a jsou tři hodiny odpoledne, Jezulka je tady, Peggy ugrilovala kuřecí stehna, klobásky , prostě samé pochutiny na které se dobře polyká zlatavý mok. Jak jste si všimli, postavili jsme si altánek aby na nás ani náhodou nekáplo, ale zdá se - musím zaťukat - že vylejzá sluníčko, čili přeháňky máme bez ztráty desítkyzřejmě šťastně za sebou. Za chvíli by měla dorazit první vlna, už volal Kid Liberec, Bárt z Lípy atd. No sobota to jistí, ještě dobře že se to vypršelo dnes, na zítra by již mělo být zase o trochu slunečněji, ty tropický vedra to již určitě nebudou ...

  


No -  vidíte sami, že nestrádáme a tak nezbývá než říct - vemte si pullitřík a přijďte pobejt ....  


  Tak a to je pátek večer, dorazil Karel Stružnice v kompletním osazení, dorazil i Bárt Špičák, Kid Liberec se svojí protiváhou Sněhurkou. Protože někteří slaví svátky a narozeniny v tomto a blízkém termínu, začalo se s předáváním dárků, přáníček a oslavných zdravic. To se samozřejmě "na sucho" nedělá moc dobře, tak jsme zahájili večerní posezení a už to jelo ... 

  


Zleva Karel Stružnice, Honza Sosnová, Drobek Liberec s protiváhou, uzavírá to Jantar Liberec. 

Vepředu vpravo Bárt Špičák, za ním napravo Drobek Liberec, nalevo Kid Liberec, Honza Sosnová a jeho protiváha Miluška. Vpravo pak je již vidět sobotní ráno, sluníčko zvolna proráží mezi mraky, honí se to po obloze a vypadá to že dnes již přeháňky nebudou, spíš to odhadujeme na přijatelné vyšší teploty.

A na závěr jeden takový malý rébus: několikrát jsme fotili soudek a s údivem jsme byli překvapeni jeho zvláštním chováním.První snímek je z pátku večer, druhý ze soboty brzo ráno. Soudek zřejmě vlivem magnetických anomálií evidentně cestoval ! Je zajímavé sledovat trasu, kterou si vybral, zcela jistě se blížil ke Kidovu stanu, no a kde myslíte, že jsme soudek našli ráno v 8:31 ? Musím říct, že dostat soudek ze spacáku byla docela fuška i pro takové borce zde na kopci, kteří se jen tak nějakého soudečku nezaleknou ...


Sobota začíná, v etéru se již ozývají první návštěvníci, ozval se i Jirka Vagonka, za chvíli je tady, tak mu jdeme chystat přivítání, tak zase odpoledne nebo zítra ráno ahoj !  Tak to dopisuji všechno v pondělí, v neděli již nebylo času. Alespoň Vám sem mohu přidat více fotografií, přeci jenom 14400bps přes eurotel žádná sláva. Dost mizerně tam fungoval telefon i pro normální hovor, pro datové spojení které se po úspěšném connectu po pár vteřinách rozpadne to tedy byla katastrofa. Ale zpět k Borůvce, máme sobotu ráno, hosté se sjíždějí a séf klubu v obavě že povezeme domů nedopitý sud piva každému ke snídani načepoval jednoho tupláka. Počasí nám vcelku přálo, sem tam padla kapka z přeháňky, kolem Kozákova se točily mraky, ale nám pršelo opravdu málo a navíc jste-li chovaní pod plachtou, tak si každé kapky taky nevšímáte. 


Zleva Bohouš Lípa, Honza Sosnová, zády sedí Jezulka, není to vidět, ale opravdu před ní nestojí půllitr ... Byli jsme se podívat i na Kozákovskou věž, poprvé jsme ji viděli již zcela obestavěnou, vloni zde bylo ještě staveniště. V Turnově se konala nějaká slezina historických vozidel, někteří majitelé zřejmě aby ukázali že jejich miláčkové ještě zdaleka nepatří do šrotu a že si mohou troufnout vyjet i pořádný kopec navštívili Kozákov a dali nám tak příležitost prohlédnout si jejich pečlivě udržovaná vozidla ...


A abych nezapoměl - vysílalo se ....  Bárt Špičák se rozhodnul vyzkoušet svoji "novou" antenu (v popředí, ta nalevo) a když se nám ji podařilo společnýma silama postavit, zasednul ke stanici a už to v  etéru  hučelo !   "Výzva výzva, expedice Borůvka dává výzvu na kanále ...." Zájem byl veliký, brejků přehršel a na to že byl den to docela chodilo..


A začali se sjíždět první hosté , a stejně tak jako každý rok si Borůvka na kozákově pochutnala na dortech, vlevo dort který připravila Peggy Lípa s Jezulkou, vpravo dort Milušky Sosnová.

Zleva Miluška Sosnová, Jirka Vagónka s manželkou, byli to naši první sobotní hosté Pak přijel Kmochy Varnsdorf, za ním se na Vás zubí Honza Sosnová a Miluška, křeslo pro hosta obsadil Cvrček Varnsdorf s mičudou, ostatně i fotbálek odpoledne proběhl... Nejvíc se ale naběhal Kmochy, pořád pro něco chodil do auta a ani jednou se nevrátil s prázdnýma rukama.

Na návštěvu se stavila i "silná trojka", Jirka Špičák, Aleš Liberec a Jitka Jablonec, Jirka to na kopec vyjel na silné terénní motorce ...   ... jejíž rachot probral i klimbajícího borce Karla Stružnice, který evidentně doháněl spánkový dluh po nočním portejblování.


Zleva se culí Sněhurka Liberec (Ten téměř dětský úsměv - to není z piva, to se na mě prostě jenom tak šklebila když jsem mačkal spoušť u foťáku - nebo že bych se zmýlil ?), pak vidíte u vysílačky Bárta při navazování spojení. V pozadí je možnost vidět  Karla Stružnice jak se snaží "dát si šlofíka", zcela vpravo pak je vidět dcerunku, kterak se jí daří pokusy o spánek bez potíží likvidovat ...

Protože vysílat mohl vždy jen jeden, rozhodli se ostatní, že zkusí nějaký ten sport a tak přišla na řadu i Cvrčkova mičuda. Po krátké rozcvičce se borci pustili do čutané, balon lítal jako zběsilý. Nevím ani kdo vyhrál a proč, sice jsem si bosou nožkou do mičudy také párkrát (tedy doslova - dvakrát) kopnul, ale pak mne vystřídali někým, kdo prý tomu míci bude ubližovat méně, než já. Nabízeli mi, že mohu dělat italského rozhodčího, ale světe div se, tenhle skvělej džob jsem nevzal ...

K večeru se ochladilo a přidal se déšť. Jak nás šéf pořád poháněl do konzumace obsahu sudu s odůvodněním : "Přece to, vy bejci, nepovezu domu !" tak to přepísk, evidentně nám nasadil příliš vysokou laťku a v sobotu večer došlo pivo. Poslední kapku polknul Kid Liberec a získal tím prý neuvěřitelnou sílu.


Zleva Karel Stružnice, Kmochy Varnsdorf, Borek Liberec a Kid liberec jak zrovna zápasí  s cigaretou . Aby si po cigáru "spravil chuť" vyždímal ze sudu co se dalo ...  ... a evidentně mu to prospělo, dokonce uzvedl obě ruce najednou a také do tváře se mu vrátilo trochu barvy ... 


A pak přišel večer, táborák, kytara, zpěv, vtipy a veselé historky o které není u táboráku nikdy nouze.

Jezule Lípa se "sladkým dřevem"  Zleva Karel Stružnice, Kid Liberec s protiváhou ..

 


Písnička střídala písničku, táborák plál ...   ... a Kid přikládal ...

A pak se šlo spinkat, tedy alespoň někteří, ja jsem si vzal do dvou do noci mikrofon a udržoval expediční provoz. Rušení postupně opadalo a podařilo se i několik pěkných spojení, vzpomenout musím na expedici Radegast na Klínoovci, celou noc byla na kopečku Klíč jednomužná expedice Šakal (nebyl úplně sám, měl ssebou pesana), slyšet bylo i Kocoura Jabkenice s jeho speciálním RogerBeepem, několikrát jižní čechy. Pak si expediční majk převzal Honza Sosnová a "jel" až do rána.
Během balení přišlo ještě jedno překvápko, k dešti se přidaly kroupy. Je to úkaz který není příliš častý, řekněte sami -  už jste se koulovali na konci června ? I tohle bylo expedici Borůvka dopřáno, na koulovačku to stačilo, na opravdového sněhuláka už ne. Skončily kroupy, vysvitlo slunko, část expedice vyrazila na cestu domů, část si  ještě vychutnávala pohodičku, ale posléze jsme odjeli všichni.

  Kozákov byl prima, expedice Borůvka se i přes občasnou nepřízeň počasí vydařila, doposavad jsme měli počasí vždy slunečné, letos tedy poprvé i sprchlo, i kroupy jsme viděli.I přes tyto potíže jsme byli rádi, že jsme se zůčastnili a jak se tak v kraji říká - "že jsme si ale užili světa !!"


Hit Counter