Závody CB - CONTEST RKL 4. ročník

 

   Závody na pásmu CB - to je pro některé skalní příznivce jako droga. To si prostě nedokážou odpustit a musej se zůčastnit, celou noc být vzhůru, ráno nevyspalý ale šťastný v deníčku přepočítávat kolik a božíčku jakých svělých spojení dosáhl. Ani nám se toto nevyhnulo, i my jsme nasedli do autíček a jeli na kopeček, protože jak už asi všichni víte, kdybyste vysílali z domova ze sklepa, tak to sice taky jde, ale moc šancí na dobré umístění mít nebudete.

  Volba vysílacího místa je strategické rozhodnutí, zpravidla je jím podmíněn úspěch v soutěži.  Honza Sosnová preferuje na závody Contest RKL jiný kopec než na který jsme vyrazili nyní , ale dělo se tak jenom proto, že jeho oblíbený kopec byl tentokát pro naše účely nepoužitelný (probíhala tam jiná akce) Protože máme dobré zkušenosti s kopcem Pláně u Ještědu, vyrazili jsme tam.

Po kliknutí na obrazek dostanete původní fotografii ze které byl udělán výřez .....
Turistická chata Pláně pod Ještědem
- to bylo první, co nás při příjezdu přivítalo.

Na místo jednotlivé osádky dorazily jednotlivě, postupně přijížděli další a další. Někteří zůstávali na celé závody, někteří si udělali výlet, ozkoušeli místní kuchyni, pomohli postavit antény, chvíli ještě před závodem zavysílali a navečer zase domů ..

 

Po kliknutí na obrazek dostanete původní fotografii ze které byl udělán výřez .....

Když jsem i já se svojí posádkou dorazil na místo, přivítala mne anténa našeho závodníka - takhle staví na kouli u auta svůj stožár sám velký Honza Sosnová.

Nu což, přiložili jsme ruce k dílu, chopili se nástrojů, začali popotahovat za kabely, uzlovat kotvící lanka a pokřikovat jeden na druhého :"Jdi kousek stranou, nevidíš že se mi tu motáš ?"

Po kliknutí na obrazek dostanete původní fotografii ze které byl udělán výřez .....
Kmochy Varnsdorf, Honzík Špičák, Bohouš Lípa

 

Po kliknutí na obrazek dostanete původní fotografii ze které byl udělán výřez .....  Dámy pomohly pánům postavit antény a pak zaslouženě odpočívaly Po kliknutí na obrazek dostanete původní fotografii ze které byl udělán výřez .....

 

Po kliknutí na obrazek dostanete původní fotografii ze které byl udělán výřez .....Příprav se zůčastnil i Honzík Špičák, většinou jako dohližitel, mudrc a zasvěcený kritik. Bez jeho rad by ani jedna anténa nestála rovně, jemu vděčíme za to, že jsme u každé antény nezapoměli přišroubovat koaxiální svod až ke stanici, nebýt jeho tak by leckdo z nás zatloukl kotvicí kolík hrotem vzhůru. Po kliknutí na obrazek dostanete původní fotografii ze které byl udělán výřez .....

   Honzík Špičák se bláhově domnívá, že na fotografii nebude vidět. Vlezl si však na nesprávnou stranu auta.
  

Kotvení stožáru je věda, kterou je třeba brát zcela vážně. Na snímku vpravo není přiliš dobře vidět soustředěný výraz našeho SuperBorce,  ovšem  někteří kolegové tvrdí, že na snímku není vidět červené kotevní lanko, ale že se jedná o jedinečný snímek zachycující rentgenování zatlučeného kolíku roentgenovým pohledem SuperOčiček a zároveň - poprvé v historii - snímek zachycuje i paprsek ze  zdroje energie - nyní už víme, že energii SuperBorec nečerpá ze země jak se předpokládalo, ale naopak z vesmíru a to pouze v ose pohledu. Po kliknutí na obrazek dostanete původní fotografii ze které byl udělán výřez .....
Po kliknutí na obrazek dostanete původní fotografii ze které byl udělán výřez ..... No dosti již legrácek a pošťuchování, koukněte na snímek vlevo - na tak malém prostoru tolik antén najednou. Příprava byla mohutná, nechtěli jsme nic zanedbat.
Kdykolik kdokoliv z nás vykouknul ven, uviděl před sebou Ještěd.
 
(snímek vpravo)
Po kliknutí na obrazek dostanete původní fotografii ze které byl udělán výřez .....

 

Po kliknutí na obrazek dostanete původní fotografii ze které byl udělán výřez ..... V průběhu příprav dorazila i kontrola, dokonce jedna z nejvyšších, přímo ředitel soutěže Jirka Vagónka. Po revizi anten a antenního příslušenství provedl ještě kontrolu radiostanic a uskutečnil několik nesoutěžních spojení. Po kliknutí na obrazek dostanete původní fotografii ze které byl udělán výřez .....

  

Po kliknutí na obrazek dostanete původní fotografii ze které byl udělán výřez ..... No a pak již nastoupil ostřílený borec Honza Sosnová, nažhavil svoji proslulou Formel 1, nasadil nová sluchátka s integrovaným mikrofonem (má je i Kmochy Varnsdorf a jsou tak dobrý, že jsem si je dokoupil taky - hlavně je prima, že máte mikrofon ve stále stejné vzdálenosti a tedy v etéru jste slyšet stále stejně dobře). Na spodním snímku vidíte Kmochyho Varnsdorf (se sluchátky) a Bohouše Lípu (s brýlemi) kterak monitorují okolní kanály, oba pomocí špičkové stanice Elix Giant (trochu s tou špičkovostí záměrně  přeháním, Honza tuhle stanici s mnoha čudlíkama nemá moc rád, no však uvidíte na vyhlášení výsledků jak se svojí "láskou" ke Giantům dopadnul :) 

Vpředu Honza Sosnová, za ním Kmochy Varnsdorf a záda Bohouše Lípa

Nedělali jsme s Kmochym nic jiného, než že jsme poslouchali na okolních kanálech a pokud jsme v etéru zaslechli někoho s kým Honza neměl ještě udělané spojení, tak jsme o tom za pivko Honzovi říkali. Když to stálo za džbánek, šlo se do výčepu :-)) Po kliknutí na obrazek dostanete původní fotografii ze které byl udělán výřez .....

  

  Soutěž to byla poměrně náročná.   Jak jsme se později na vyhlášení výsledků soutěže dozvěděli bylo celkově méně závodníků než loni. Protože nikdo dopředu nevěděl kolik jich je a přidělené volačky nešly za sebou, nedalo se ani odhadnout kolik závodníků celkem je. Bylo skutečně nutné bedlivě poslouchat co se děje na kanále, zkoumat zda tahle volačka již má s námi udělané spojení a je řádně zapsané v deníku či zda se jedná o stanici se kterou jsme ještě nemluvili a je třeba ji honem honem "ulovit" . Největší rošambo vzniklo někdy snad kolem třetí hodiny ranní, kdy se v etéru velmi slabě ozývala stanice CB 104 - vzdálenost přes 260 Km  někam na Moravu ! A začal tuhý boj, etér si neoddechnul, náš závodník taky.  Každý si chtěl uělat dlouhé spojeníčko, každé spojení se počítalo a dalo se čekat, že ne každému se povede na Moravu "probouchat" a toto spojení by mohlo být právě to rozhodující, které bude určovat přední místa  v závodě.
   Když jsme ráno končili, šla na mne dřímota, každý jsme do sebe vpravili nějaké to kafe na probuzení, zanedlouho se dostavily i naše "protiváhy"   (rozuměj manželky a pod.)  a podávala se snídaně. Pak nastalo velké balení . Vše bylo třeba uvést do původního stavu aby si nikdo nemohl ani náznakem postěžovat.  

  

Po kliknutí na obrazek dostanete původní fotografii ze které byl udělán výřez .....

Po kliknutí na obrazek dostanete původní fotografii ze které byl udělán výřez .....
Příprava k odjezdu, anténní stožáry jsou na zahrádkách aut, v pozadí uprostřed na Vás vystrkuje pozadí Peggy Lípa (můžete si myslet, že předvádí aerobik, ale pravda je že se honila se psem) Nezbyl po nás ani papírek, prostranství kde byly auta s anténama je jako vymetené...

 Po kliknutí na obrazek dostanete původní fotografii ze které byl udělán výřez .....

    Závěrem mi dovolte představit Vám kompletní sestavu, která se zúčastnila závodů
4. CONTEST RKL. Jak je zvykem, začneme zleva a protože první zleva je pejsek, snad mi nebudete mít zazlé, že začnu právě jím. Čili není to pes, je to fenka, říkáme jí Nikina a nechybí na žádném pořádném portejblu. Dál už jsou jenom lidi, vezmu to v rychlosti pěkně  popořadě : Miluška Sosnová podpírá našeho závodníka Honza Sosnová, vedle něj se kření Kmochy Varnsdorf, pak je Peggy Lípa a Jezule Lípa a na konci se marně snaží zatáhnout břicho Bohouš Lípa.

V rychlosti a se zoufalým zpožděním zapsal Bohouš